Reklamné oznámenie
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.

Toto miesto slúži na zanechanie akéhokoľvek negatívneho názoru (nespokojnosť, pohoršenie, zlá skúsenosť, upozornenie na porušovanie zákona, morálky, etického kódexu a pod.) na čokoľvek  pri zachovaní dodržiavania platnej legislatívy SR. Obsah bude zverejnený po dobu 3 mesiacov po vyplnení formulára a potvrdení kontrolnej otázky prostredníctvom SMS správy.

Vaše meno:
Mobilné číslo na verifikáciu:
Text negatívneho názoru:
Váš alias (fiktívne meno):
Vaše osobné údaje spracovávame podľa GDPR.
 

Dávajte si pozor, ľudia!!

Takmer všetky Facebook účty boli alebo sú momentálne hacknuté. Profilový obrázok a vaše meno budú použité na vytvorenie nového FB účtu. Potom sa snažia presvedčiť vašich priateľov, aby si vás pridali späť.. snažia sa ti zničiť život! Vaši priatelia si budú myslieť, že je to váš účet a prijmú žiadosť o priateľstvo. Odteraz si títo piráti môžu písať vo vašom mene čo chcú!!

Neprijímajte od svojich priateľov druhé pozvanie! Neprijímajte a neklikajte na divné videá ani odkazy na messenger! Nereagujte na ponuky požičiavania peňazí, ani ak vás niekto bude nútiť investovať do bitcoinov.

Juraj

Ľudia nenechajte sa oklamať podvodníkmi, ktorí na Facebooku alebo aj na Instagrame ponúkajú tovar ako napr. "Pánska obchodná koženná taška cez rameno v cene 37 Eur,rôzne svetre s košeľami a pod."

Ako zistiť že sa jedná o podvodníka?

1. Keď si kliknete na webovú stránku z ktorej sa produkt, napr. tá kožená taška ponúka (išlo os stránky napr. promting.top; restraint.top a pod.) zistíte, že sa tam nachádza pár produktov, s popisom v nejakej nezrozumiteľnej cudzej reči. Ak si prelistujete stránku, zistíte, že tam nie sú žiadne údaje o predajcovi, iba kontaktný email, a treba dať do pozornosti sa na všetkých tých stránkach opakuje:

contact@zenmasstt.com

Táto doména je regisstrovaná na nejakú čínsku spoločnosť Alibaba computing.... samotná webová stránka sa nedá zobraziť.

2. Ak predsa len objednáte tento tovar zo stránky vypísaním formuláru s vašimi údajmi a telefónnym číslom, dostanete emailom odpoveď typu:

Vážení (vaše meno): 
Dobrý den! Děkujeme Vám, že jste koupili naše produkty, a jsme hrdí na to, že Vám sloužíme. 
Číslo objednávky: 2022121017570148183
Podrobnosti o produktu 
------------ 
Název produktu:
€37za kus
Cena produktu: 37 €

------------ 
Vaši objednávku aktuálně zpracováváme a odeslání zajistíme později. Doba dodání Vaší objednávky je cca 15 dní. 
Prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.
Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat!
Děkujeme!
Všechno nejlepší! 
 
Email príde od nejakej adresy s koncovkou zenmasstt.com (napr. em963.zenmasstt.com). Všimnite si, že nie je uvedený názov vami objednaného produktu, žiadny údaj o predajcovi, kto tovar doručí a pod.
 
3. Potom sa vám môže stať, že vám príde notifikačný email zo slovenskej pošty, že napr. v Bratislave bola podaná zásielka na prepravu od poľskej spoločnosti Meest International sp. z o.o. Zase treba zbystriť pozornosť, že odosielateľom zásielky je poľska spoločnosť a podáva dobierku na SK pošte, pritom od tejto spoločnosti nebola ani len zmienka vo vašej objednávke, alebo na stránke, kde ste tovar objednávali!
 
4. Ako bonus, vás môže ešte prekvapiť informácia, že čistou náhodou v tom období na vaše telefónne číslo obdržíte SMS s nejakého zahraničného čísla v znení: Posta-sk: Nemozeme odoslat vase polozky z dovodu nezaplatenych nakladov na dopravu, navstivte stranku "psostask.com..." = úplná skomolenina majúca navodiť dojem že správu posiela Slovenská pošta!
 
ĽUDIA NA NIČ NEKLIKAŤ, NIČ NEPREBERAŤ!!! 
Ak aj preberiete tovar, stanete sa obeťou podvodu, keď vám namiesto sľubovaného tovaru, príde nejaký čínsky brak a nebudete sa môcť ani dopátrať kde tovar reklamovať.
 
Právo pre občana.